התקנת גופי תאורה צמודי תקרה

לא פעם, יוצא שהתקנת גוף תאורה חדש בבית אינה קלה כפי שהיא נשמעת. חשוב להבין את תהליך התקנת גוף תאורה צמוד תקרה לפני שמתחילים. כדי להקל עליכם עד כמה שניתן, ריכזנו במאמר הבא מס' טיפים ודגשים שחשוב להכיר בנושא, המשיכו לקרוא. 

יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת לפני התקנת גוף תאורה צמוד תקרה. אלה כוללים את גודל החדר, מספר גופי התאורה וסוג התקרה עליה אתם הולכים להתקין את התאורה. התקנת גופי תאורה צמודי תקרה יכולה להתבצע על ידי אנשי מקצוע או בשיטות של "עשה זאת בעצמך". אנשי מקצוע יגבו בדרך כלל בסביבות 250 ₪ – 450 ₪ בממוצע עבור התקנה, בעוד שהנדימנים יכולים לעשות זאת בד"כ במחירים נמוכים יותר. 

התקנת גוף תאורה צמוד תקרה 

התקנת גוף תאורה צמוד תקרה היא משימה נפוצה ברוב הבתים. עם זאת, זה יכול להיות מאתגר כאשר אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה. ברוב המקרים, גופי תאורה צמודי תקרה מותקנים באמצעות ברגים ומתלי חוטים המתחברים לתקרה. 

לרוב, החיווט מחובר לקופסת חיבור הממוקמת בעליית הגג, במרתף או ישירות לתשתית החשמל, בהתאם למקום בו עומד להיות מותקן גוף התאורה. כמו כן, התקנת המפסקים היא הכרחית כבר בשלב הראשוני של ההתקנה. 

האם כל אחד יכול להתקין גופי תאורה? 

כל עוד אתם מקפידים על אמצעי זהירות ופועלים לפי כל הנחיות ההתקנה, התקנת אורות צמודי תקרה לא צריכה להיות קשה מדי. עם זאת, יש לציין כי ההתעסקות עם חשמל מחייבת הסמכות, ניסיון והיכרות עם תשתיות החשמל. 

במילים אחרות, אם אין לכם כלים מקצועיים עבור התקנת גופי תאורה צמודי תקרה, תאתרו חשמלאי מורשה לביצוע העבודה. בימינו יש לכם פורטלים אינטרנטיים עבור איתור חשמלאים, השוואת מחירים בין חשמלאים לצורך התקנת גופי תאורה ועוד. 

טיפים לבחירת גופי תאורה צמודי תקרה 

גופי תאורה צמודי תקרה הם פתרון התאורה המושלם לבית, כאשר ניתן להתקין גופי תאורה בדרכים שונות בהתאם לגודלם ולצורתם. אם אתם מחפשים להתקין גופי תאורה צמודי תקרה, חשוב לקחת בחשבון את סוג הגוף ואת הגודל. 

יש כמה דברים שכדאי לזכור בבחירת גוף התאורה, כמו האם הוא יתאים לחדר הרצוי, האם יש לו דימר (מעמעם) משולב, ואיזה סוג של נורות אתם צריכים עבור גוף התאורה. כדאי גם לשקול את מספר הגופים הדרושים לכם ואיזה סוג מתקן אתם רוצים להתקין. לדוגמה, אם בחדר יש תקרה גבוהה, אז נברשת היא בחירה טובה. עם זאת, אם החדר נמצא בצד הקטן יותר של הבית, ייתכן שתאורת תליון תתאים יותר. כדאי גם לשקול אם ברצונך להשתמש בתאורה הניתנת לעמעום בגוף התאורה התקרה או לא. אם כן, נורות לד מומלצות, מכיוון שהן צורכות פחות אנרגיה מאשר סוגים אחרים של נורות ועדיין מספקות תפוקת אור בשפע.